PARTI GLAS, 3 delar, Orrefors samt Kosta, sign.

Pokal med graverad dekor av tre kronor samt texten vivat Fridericus Imus Rex Sueciae, Gunnar Cyrén Orrefors. H 16. Fat Mona Morales Schildt Kosta. Dekor av ränder i blått. Diam 22,5. Skål Sven Palmquist Orrefors expo. Blå glasmassa. H 12, diam 16.

Smärre slitage.

Utropspris
2 000 SEK