BÖCKER, 5 st, bla "En gammal mans bref til en ung prints" vol II, av Carl Gustaf Tessin, Stockholm 1756.

"Caesars död, sorgespel i tre öppningar" av CM, Stockholm 1764, "Berättelse om de Harlemske Linne blekerierna..." av Herman von Kolthoff, Stockholm 1738, "Then Engelske Flygarens rese beskrifning..." av Martin Pletz, Skara 1762, "Kort inledning til Swenska historien och statskunskapen" , Stockholm 1768. Olika bandtyper, oinbunden skrift medföljer: "Utdrag af Protocoller hållne hos högloflige Ridderskapet och Adelen wid riksdagen i Stockholm 1786.

Slitage, smärre skador. Ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

525. Brosch/hänge med safir och gammalslipade diamanter.
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
Budhistorik
175 000

ditt bud
Aktuellt bud:
175 000 SEK