BÄGARE, silver, rokoko, otydl stämplar, möjligen Danmark, 1700-tal. Vikt ca 130 gram.

Svängd form på fot, dekor av blommor och girlander, invändigt förgylld. H 10.

Slitage, smärre bucklor, något sned fotring.

Utropspris
1 200 SEK