TECKNINGAR, 4 st. Sverige. 1700/1800-tal.

Okända konstnärer. Porträtt föreställande "Fredrik Wilhlem von Ehrenheim" (1733-1828), Jonisk tempelportik, Träddunge samt "Deux Brebis" utförd 1789 av Ulr Gyldenstolpe. Olika tekniker och format. 19 x 14 - 47 x 32. Oramat.

Smärre fläckar och defekter

Proveniens

"Deux Brebis" tidigare i Christian Hammers samlingar, Stockholm.

Utropspris
1 500 SEK