VASER, 2st, keramik, "Grazia", Stig Lindberg Gustavsberg.

Indraget liv. Målad silverdekor med motiv av kvinna med tupp resp blommor. H20-27. Proveniens: Sven Jonsons samling.

Slitage. Större vasen med spricka.

Proveniens

Proveniens: Sven Jonsons samling.

Utropspris
1 500 SEK