ELISABET WARLING, olja på duk, sign.
Barn vid ladugårdsdörr. 40 x 56.
Dåligt spänd duk, krackelyrer, färbortfall.
Hovkonditor Oscar Berg.
Representerad på Nationalmuseum i Stockholm och på Linköpings museum.