FAT SAMT SKÅL,Kunglig Dansk. 1900-tal.

Runt fat med dekor av kurtiserande par samt gud med lagerkrans, skål med öronhänklar med dekor av kurtiserande par och Amor. Målad gulddekor och bårder. Fatets diam 34, skålens H 6.

Dekoren med slitage.
Andrasortering.

Utropspris
1 500 SEK