VÄGGUR, J Kock Stockholm, sengustavianskt. 1700-talets slut.

Bronserat. Dekor av pärlstav, blomsterkorgar samt rosor. H 94. Nyckel finns.

Kraftigt slitage. Färgbortfall. Krackelerad urtavla. Lösa bitar. Nyckel finns.

Utropspris
6 000 SEK