SPEGLAR, ett par, barockstil, etikettmärkt förgyllare A. Lindgren, Norrköping, sent 1800-tal.

Bronserade med infällt spegelglas i ramen, fasettslipadt spegelglas, uppsvängda genombrutna krön. H 80.

Slitage, ombronserade, lagningar och skador.

Utropspris
3 000 SEK