SUPKOPP, silver, troligen Sven Christoffer Holmström Ulricehamn 1838. Vikt ca 33 gram.

Rund fot. Godronnerad kopp. Handtag i form av lejonhuvud. H 4,5.

Slitage. Lagning.

Utropspris
1 200 SEK