MAT- och KAFFESERVISDELAR, 77 st, porslin, "Måsen" Bing och Gröndahl.

12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 13 större assietter, 12 mindre assietter, terrin, såsskål, 2 uppläggningsskålar, salt o pepparströare, 5 uppläggningsfat, 12 kaffekoppar med fat, kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, kakfat

Slitage. Enstaka nagg. Flertalet delar II-sortering.

Utropspris
5 000 SEK