FIGURINER, 3 st, keramik, Lisa Larson Gustavsberg.

Vicent, säl samt utter. Ur serien Utrotningshotade djur för WWF 1975-81. Sälen möjlig prototyp, signerad "Skrap 3". H 11,5-21. Proveniens: Sven Jonsons samling.

Vicenten med smärre fotnagg.

Proveniens

Proveniens: Sven Jonsons samling.

Utropspris
3 000 SEK