200850

PARTI KERAMIK, 6 delar, Gustavsberg.

Parti keramik, 6 delar, gustavsberg.

Plakett, hund samt 2 kvinnoskulpturer, Mari Simmulson. 5-14. Fat, "Farsta" Wilhelm Kåge, ristat kvinnomotiv. Diam 15. Figurin, skeppargosse, Lisa Larson. H 21. Proveniens: Sven Jonsons samling.

Plakett, fat, samt 2 figuriner med skador/lagningar.

Utropspris
1 500 SEK