PARTI KERAMIK, 10 delar, Gustavsberg.

Bl.a. skulptur i form av Eva och Adam. H 30. Socker,salt och pepparströare Colorado Stig Lindberg. H 13-15. Skål med lock Sven Jonson. Diam 26. Fat Lisa Larson. 3 figuriner i form av dam, fågel samt häst. H 8-15. Relief, brun glasyr. H 38,5. Proveniens: Sven Jonsons samling.

Slitage. Flertal med nagg.

Proveniens

Proveniens: Sven Jonsons samling.

Utropspris
1 500 SEK