KAMERA, "Beau brownie", Walter Dorwin Teague Sr, Kodak, USA, 1930-tal.

Svart fyrkantig låda, läderrem, Märkt "Beau brownie, Doublet lens, Estman Kodak Co". L 13, B 8, H 13.

Slitage.

Walter Dorwin Teague Sr 1883-1960.

Utropspris
2 000 SEK