VAS samt FAT, fajans, "Karneval", Stig Lindberg, Gustavsberg studio, 1950-tal.

Olika former och dekorer i färger mot ljusblå fond. Signerade Gustavsberg studio i blått samt modellnummer 195 C resp L 231. Vas, h 17 resp fat, l 16.

Utropspris
2 000 SEK