Madeleine Pyk – en samling F769
20299

MATSALSMÖBLEMANG, 8 delar, rokokostil, 1900-tal.

Vitlackerat med bronserade detaljer. Bord, ett par karmstolar, 4 stolar, sideboard. Bord med rund skiva, diam 120, h 74. 4 iläggsskivor à 50 cm. Stolar med balusterbricka, skuren snäckformation, svängda ben med H-kryss. Stoppade sitsar. Sideboard med 3 dörrar. L 170, b 52, h 80.

Slitage, färgbortfall. Bordsskivan och iläggsskivorna även med krackelyr och repor. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK