JOHAN FREDRIK JULIN, kopia efter, akvarell, utförd av S. Malmström, sign o dat 9 augusti 1833.

"Snaflunda Prästgård åt Syd-wästra Sidane". Bildstorlek 34 x 42.

Slitage. Gulnad. Smärre hål.

Johan Fredrik Julin 1798-1843.
Snavlunda Prästgård ligger norr om Askersund vid sjön Kyrkesjön. Prästgården brann ned 1984.

Utropspris
1 500 SEK