Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Möbler Speglar
20339
SPEGEL MED KONSOLHYLLA, nyrenässans, sent 1800-tal.
Spegel med konsolhylla, nyrenässans, sent 1800-tal.

Fanér av bla valnöt, raka sidor med skuren dekor och krön med rundad överdel, flankerande knoppar. Hyllan med rektangulär skiva och dekorknoppar. H 157+37.

Slitage och repor samt fanérskador på konsolhyllans sarg.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 200 SEK