KOPPAR med FAT , samt SOCKERSKÅL, porslin, Tyskland och Ryssland, 1800-1900-tal.

Två kaffe koppar med blomdekor samt gulddekor, putti och blomkransar, Berlin resp Gräfenroda, Tyskland. H 5 resp 7.
Förgylld tekopp med vitt sirligt öra. H 5,5, Moskva. Kaffekopp på fot, empir, rikt dekorerad i blått, guld, silver och rött. H 7. Ryssland. Mockakopp och sockerskål, blomdekor i blått, rosa, grönt och guld. H 7,5 resp 4. Ryssland.

Slitage. Spricka. Nagg.

Utropspris
3 500 SEK