TESERVIS, 26 delar, flintgods, Gustavsberg, Stig Lindberg. 1950-tal.

"Ceylon", gul glasyr. 12 koppar med fat, 11 assietter, 2 tekannor, sockerskål, gräddkanna.

Bruksslitage och krackelering med missfärgning. Smärre nagg.

Utropspris
800 SEK