Stål, med svart läder. Modell CS2111, serienr FC8119 HB1149. Läderask, extra rem i brunt läder, extra urtavla samt instruktionsbok och garantikort medföljer. H 4,5 inkl länkfästen.
Slitage, glaset med repor.