SALONGSGRUPP, 8 delar, rokokostil, 1900-tal.

4 stolar, ett par bergerer, soffa samt bord.
Stolar och soffa vitmålade med bronserade detaljer samt skuren, floral dekor. Bordet bronserat och förgyllt med kopplade, svängda ben. L 108, b 73, h 76. Soffans l 173.

Bruksslitage. Färgbortfall.

Utropspris
10 000 SEK