SOPPSLEV SAMT KNIVAR, 7 st, silver, otydl stämplar, Sverige resp Tyskland. 1800-1900-tal.

Soppslev med svärtat träskaft och avslutande benknopp, l 44. Sex matknivar, med silverskaft och järnblad, l 26,5.

Slitage, knivbladen med rost.

Utropspris
1 200 SEK