SERVISDELAR, 22 st, porslin, "Paratiisi" Birger Kaipiainen, Arabia, 1900-talets tredje kvartal

Ursprungligen formgiven i slutet av 1960-talet.
Muggar, 6 st.
Assietter, 8 st.
Skålar, 3 st,
Tillbringare, samt ett par mindre kannor.
Lockskålar, ett par.

Smärre bruksslitage.

Utropspris
2 500 SEK