BORD, barockstil med äldre skiva, omkring sekelskiftet 1900.

Rektangulär skiva med låda i sargen, skuren dekor av maskaroner, fyra kvadratiska kopplade balusterben. L 199, b 78, h 81.

Slitage, repor, renoverat. Äldre skiva.

Proveniens

Polismästare Einar Willers, Lärkstaden.

Utropspris
10 000 SEK