PARTI FAJANS, 4 delar. Wilhelm Kåge samt Stig Lindberg, Gustavsberg.

Vas med randdekor, fat samt burk, Stig Lindberg samt mugg Kåge. L 25 resp H 9-36.

Stort fat med undersides nagg, vas möjligen slipad mynning, burk saknar lock, mugg med krackelerad glasyr.

Utropspris
3 000 SEK