Madeleine Pyk – en samling F769

LJUSKRONA, gustaviansk stil, sk Hagamodell, 1800/1900-tal.

Metallstomme behängd med prismor i kedjor och plymer. Mittobelisk i glas. För fem ljus, ljusarmar i form av siffran fem.

Slitage, glasobelisken nedslipad.

Utropspris
5 000 SEK