Edvard Westman

(Sverige, 1865-1917)
Edvard Westman
(Sverige, 1865-1917)

EDVARD WESTMAN, olja på duk. Sign o dat 87.

Skymningsfiske. 60 x 91.

Slitage. Smärre krackeleringar och repor.

Konstnär

Representerad på museerna i Gävle och Åbo.

Utropspris
10 000 SEK