SULLASTOL, swedish grace, Sverige 1920-tal.

Brunbetsad björk. Kromade matall dekorationer, rundat ryggstöd med rotting samt svängda bakben.

Hårt slitage, repor och slagmärken. Rottingen delvis trasig, dyna med omfattande revor samt delvis deformerat ryggstöd.

Utropspris
1 500 SEK