PARTI FLINT- SAMT STENGODS, 10 delar, Josef Ekberg resp Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Ljusstakar, två par, lysterglasyr, Josef Ekberg, h 6 resp 9.
Ljusstake, lysterglasyr, Josef Ekberg, diam 8.
Askfat, diam 7.
Samtliga ovanstående utom en ljusstake, signerade.
Cigarettburkar, två st, "Argenta", modell 960 (en grön samt en brunsvart).
Askfat, "Argenta", modell 957, diam 9.
Askfat, "Argenta", undertill märkt "Rotary R. C. Stockholkm 1938", diam 9.

Bruksslitage.

Utropspris
1 000 SEK