DRICKSGLAS 2 st SAMT VINGLAS, troligen England, 1800-tal.

Två cylinderformade glas med diamantslipning samt medaljonger med monogram resp floral dekor, h 10-12. Vinglas slipad dekor av bla adligt vapen och mottot: "Trusty and true", h 14.

Slitage, nagg.

Utropspris
1 000 SEK