Lennart Nyblom

(Sverige, 1872-1947)
Lennart Nyblom
(Sverige, 1872-1947)

LENNART NYBLOM, olja på duk, sign o dat -07.

Vårvintermotiv med kvinna och barn på landsväg. 92 x 73.

Buktande duk, smärre repor.

Utropspris
3 000 SEK