SERVISDELAR, 12 st, flintgods, "Pyro", Wilhelm Kåge, Gustavsberg.

Tekoppar med fat, 10 st, modell 146. Två skålar, modell 151 samt 22. Cremefärgade med brun dekor. Diam 21 resp 24.

Två koppar med nagg samt krackelyr. Glasyrmistor. Bruksslitage.

Utropspris
1 500 SEK