PARTI GLAS, 4 delar, bla Böhmen, 1800-1900-tal.

Skål på fot i lila glas. Reliefdekor i guld med figurer runt om. H 17,5.
Blått glas med slipad blomsterdekor. Fot i silver. H 20.
Slipat glas med blomsterdekor med orange och röd bakgrund. Guldkant. H 16.
Glasstop med tennlock. Slipad dekor med hjortar i skogsmiljö. H 22.

Slitage. Färgbortfall. Nagg på glaset med blå dekor.

Utropspris
1 500 SEK