TERRIN SAMT FAT PÅ FOT, porslin, CH. Pillivuyt & Co, Paris, omkring sekelskiftet 1900.

Kanter i turkos och guld med de flätade initialerna CW samt blomsterdekor. H 13-15.

Slitage, fatet med nagg och kantsprickor. Delar ur stor specialbeställd servis.

Proveniens

Den finansfamiljen Wijk från Göteborg.

Utropspris
1 000 SEK