PARTI BÖCKER, 10 st, mest arkitektur och heminredning, bla "1700-tal Tanke och form i rokokon", Nationalmuseum 1979.

Även bla "Svenska hem i ord och bilder 1913", "The Chinese Pavilion at Drottningholm", Allhem Malmö 1974, "Konsten att bo" av Thomas Paulsson, Stockholm 1960.

Slitage, ej genomgångna.

Utropspris
1 000 SEK