PARTI BÖCKER, 21 st, konstböcker, bla "Franskt måleri från 1600- till 1900-talet" Stockholm 1980.

Även bla "Vem är vem i svensk konst, från runristaren Balle till Ulf Rollof" av Göran hillman, Värnamo 1993, "Bonniers porträttsamling Nedre Manilla" av Nina Öhman, Lund 1997, "Wien 1900, kunst, architektur & design" av Kirk Varnedoe, 1987. "Bauhaus 1919-1933" 1991, "Gustav Klimt" av Gottfried Fliedl, Köln 1991. Olika typer av band.

Slitage, ej genomgångna.

Utropspris
1 500 SEK