PARTI KINAPORSLIN, 7 delar, Kangxi , Qianlong, Jiaqing, Kina 1700-tal till tidigt 1800-tal.

Ett par kaffekoppar med fat, ett par koppar utan fat, udda fat, udda kopp, kopp med fat, Kangxi. Tekanna, Japan, medföljer. H 3-7.

Slitage, nagg. Två fat med lagningar.

Utropspris
1 200 SEK