SKÄNK, sydeuropa. 1800-tal.

SKÄNK, sydeuropa. 1800-tal.

Rak form med välvt lock med invändig inredning med lådor. På locket intarsiadekor i form av St Georgskors. Nedtill, luckor med speglar, invändigt glashylla och spegelglas. L 89, b 42, h 101. Nyckel finns.

Skador. Lagningar. Senare inredning i nedre delen av skåpet.

Utropspris
4 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Important Spring Sale 657

515. Tiffany hängsmycke "Tiffany Keys" platina med runda briljanttslipade diamanter.
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK