Diverse Övrigt
21495
KANDELABER, sten, metall, nyrenässans, sent 1800-tal.
Kandelaber, sten, metall, nyrenässans, sent 1800-tal.

Svart stenfot med förgyllda metallornament. Kolonnformat skaft med kannelering och maskaroner. Fyra svängda ljusarmar och ett krönande ljus i toppen. H 59.

Slitage och bristningar. En arm lagad.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
600 SEK