FISKFAT samt SÅSSNIPOR, 2 st, flintgods, Göteborg resp Rörstrand.

L 18-53.

Krackeleringar, missfärgningar. Fatet till såssnipan med nagg. Den mindre såssnipan med spricka och ifyllningar.

Utropspris
800 SEK