BÄGARE SAMT BÄLTESSPÄNNE, silver resp metall, Ryssland, 1900-tal.

Bägare på förgylld fot. Niellodekor. H 9,5. Bältesspänne med motiv av den ryska dubbelörnen. H 9,5.

Slitage. Repor.

Utropspris
1 500 SEK