PARTI SILVER, 13 delar, flera länder, 1900-tal, vikt ex ljusstakar och glaskar ca 400g.

3 saltkar med skedar (en sked i nysilver), ett par ljustakar med fylld fot, ett par servettringar, 2 par saltströare (Norge och Thailand). 2 st skålar, K Andersson, Stockholm 1921 och Johan August Färngren, 1936.

Slitage. En saltströare saknar lock.

Utropspris
2 000 SEK