Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

VÄGGPENDYL SAMT LAMPETTER, empire stil.

Förgyllt trä. Runt urhus på postament flankerat av ymnighetshorn, krön av rosor. Märkt Skandia Stockholm. H 52. Rocailleformade lampetter med ljusarmar i mässing. H 34.

Mindre pastellageskador.

Utropspris
1 000 SEK