Värdera enkelt digitalt – vi hämtar

Läs mer och värdera här

21861
VAS, LOCKSKÅL SAMT FAT, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand.
Vas, lockskÅl samt fat, stengods, gunnar nylund, rörstrand.

Bruna glasyrer. Balusterformad vas. Hexagonal lockskål med lockknopp i form av ekorre. Bumerangformat prydnadsfat. H 2-33.

Smärre repor. På lockskålen större nagg vid kantmynningen.

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
1 600 SEK