KARAFFER 2 st, FLASKA SAMT SHAKER, glas, silver, nysilver. 1900-tal.

Rektangulär flaska med gravyr av kung Gustav V, 1900-talets början. H 30. Karaffer med slipad dekor, och silverhalsar. Engelska stämplar resp C.G. Hallberg. H 23 resp 29. Shaker av cylindrisk modell med konkava greppytor, nysilver, GAB. H 24.

Slitage.

Utropspris
1 500 SEK