PALLAR, 2 st. Uno Östen Kristensson, Luxus, Vittsjömöbel, 1900-talets mitt.

Trebenta med sits av uppsänt läder, fäst i ring undertill. Savrvade, nedåt avsmalnande, kopplade ben. Svart resp naturfärgat läder. Ettikettmärkta.

Slitage. Den svarta med skada vid ena benet, samt lagning vid benfästet. Den ljus med fläckar på lädret.

Utropspris
2 000 SEK