BORDSSPEGEL, mässing, trol firma Svenskt Tenn, 1930-tal.

Kvadratisk med rundade hörn. Bakstycke av teak. Rund fot och ställbart fäste av mässing, samt löpandehunddekor runt ramen. H 45.

Slitage.Skador samt spricka i bakstycket. Viss oxidering på mässingen.

Utropspris
1 800 SEK