KAFFESERVISDELAR, 31 st, porslin, bl.a. "Musselmalet", Royal Copenhagen.

13 kaffekoppar med fat Royal Copenhagen, 11 assietter Royal Copenhagen, ett uppläggningsfat samt askfat Royal Copenhagen, tallrik Bing o Gröndahl, två kaffekannor märkta HK Denmark, två uppläggningsskålar märkta R samt R-n.

Slitage samt tillverknsingsdefekter. Fyra delar med nagg, en del lagning. Ett lock med spricka och större flisa. En kopp med spricka. En del med glasyrspricka undertill.

Utropspris
2 000 SEK